WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Domyślna klawiatura HTC wyświetla reklamy

TouchPal to firma, która stworzyła aplikację klawiatury w smartfonach. Jest ona używana przez wiele firm (HTC, Lenovo, ZTE, Huawei, Alcatel) jako ta domyślna. Do tej pory nie było z nią problemów. Niestety, teraz darmowa wersja, która jest zainstalowana choćby na HTC 10, zaczęła wyświetlać reklamy.

Klawiatura TouchPal otrzymała aktualizację, która właśnie pozwala na wyświetlanie reklam. Ich usunięcie możliwe jest tylko poprzez zakupienie wersji premium. Sprawa ta wywołuje furię u użytkowników u których aplikacja jest domyślnie zainstalowana. Dotyczy to głównie osób posiadających smartfony od HTC. Oczywiście pierwsze co to poleciały oceny na Google Play. Aktualnie, klawiatura dostaje same jedynki.

Oficjalne konto firmy na Twitterze sugeruje doinstalowanie ostatniej aktualizacji. HTC też oficjalnie komentuje, że jest to błąd, który stara się ona naprawić. Najwyraźniej firma będzie próbowało rozwiązać tą sprawę z TouchPal i być może wrócić do braku reklam. Szkoda tylko, że najbardziej cierpią na tym nic nie winni użytkownicy.

Źródło: https://www.neowin.net/