[Notka sponsorowana]

Słuchawki to niezbędny atrybut każdego melomana. Dzięki nim możemy słuchać ulubionych utworów w drodze do biura, podczas zakupów oraz w trakcie joggingu. Na sklepowych półkach znajdziemy różne rodzaje słuchawek – douszne, nauszne i bezprzewodowe. Które wybrać, aby cieszyć się doskonałą jakością dźwięku? Jak dopasować słuchawki do naszego stylu życia? Na te inne pytania odpowiedzi znajdziesz w naszym artykule!

Słuchawki powstały w latach 80. XIX wieku. Były duże, toporne i niewygodne. Na szczęście sporo się od tego czasu zmieniło – obecnie słuchawki są lekkie, zgrabne i doskonale dopasowane do kształtu naszego ucha. Producenci nieustannie prześcigają się w pomysłach na lepsze parametry oraz ciekawszy design, dlatego na rynku regularnie pojawiają się nowości. Nic dziwnego, że ogromny wybór słuchawek, często wpędza konsumentów w zakłopotanie. Jaki rodzaj słuchawek wybrać? Czy warto inwestować w produkty bezprzewodowe? Podpowiadamy!

Słuchawki douszne i dokanałowe dla sportowców

Te popularne słuchawki doskonale sprawdzą się podczas podróży, spacerów oraz w trakcie aktywności fizycznej. Słuchawki douszne, zwane także “pchełkami” mają kształt spłaszczonego owalu i są wkładane tylko do małżowiny usznej.

Słuchawki dokanałowe z kolei, są umieszczane bezpośrednio w kanale słuchowym, dzięki czemu znacznie lepiej trzymają się ucha i nie wypadają podczas joggingu. Ich największym atutem jest niewielki rozmiar i lekkość – można je nosić nawet w kieszeni. Ponadto słuchawki tego typu dopasowują się do kształtu ucha, są dyskretne i można z nich korzystać podczas uprawiania sportu.

Niestety, tego rodzaju słuchawki posiadają także kilka wad – przede wszystkim mogą mieć negatywny wpływ na słuch a dźwięk, który przez nie przepływa, jest dość niskiej jakości. Dlatego warto wybierać słuchawki douszne sprawdzonych producentów np. słuchawki dokanałowe Meliconi EP200, które są solidnie wykonane, posiadają wymienne wkładki i zapewniają wysokiej klasy brzmienie.

Wybierz słuchawki douszne jeżeli:

 • jesteś osobą aktywną;
 • słuchasz muzyki w trakcie spacerów oraz podróży;
 • cenisz dyskretny wygląd;
 • szukasz słuchawek lekkich, które schowasz w kieszeni;

Słuchawki nauszne dla melomanów

Przylegają do małżowiny usznej od zewnętrznej strony, a głośniki są ze sobą połączone za pomocą pałąka. Dzielą się na otwarte i zamknięte w zależności od stopnia dopasowania do ucha. Te pierwsze doskonale sprawdzą się, gdy słuchamy muzyki w domu lub w lesie. Zapewniają wentylację i sprawiają, że docierają do nas zarówno dźwięki ze słuchawek, jak i odgłosy otaczającego nas świata.

Ten rodzaj słuchawek jest zdrowszy dla naszego narządu słuchu. Natomiast słuchawki nauszne zamknięte idealnie izolują ucho, dzięki czemu słyszymy tylko dźwięki z odtwarzacza. Jakie są zalety słuchawek nausznych? Przede wszystkim oferują lepszą jakość brzmienia niż douszne. Poza tym ich wpływ na nasz słuch nie jest tak zgubny, jak w przypadku słuchawek dokanałowych.

Minusy tego typu słuchawek to większy rozmiar, mniejsza mobilność oraz konieczność dopasowania pałąka do głowy. Należy także pamiętać, że tego typu słuchawki rzucają się w oczy, dlatego warto wybrać designerski model jak Słuchawki Smart Fluo.

Wybierz słuchawki nauszne, jeśli:

 • zależy Ci na dźwięku najwyższej klasy;
 • cenisz dobry design i szukasz słuchawek, które dopełnią Twój styl;

Słuchawki bezprzewodowe – dla wymagających

Słuchawki bezprzewodowe to propozycja dla osób wymagających wysokiej klasy dźwięku oraz wygody. Z tego typu słuchawek można korzystać za pośrednictwem połączenia radiowego lub poprzez bluetooth. Posiadają szereg zalet – przede wszystkim nie mają kabla, który ogranicza ruch, dzięki czemu są bardzo komfortowe w użytkowaniu i umożliwiają swobodne przemieszczanie się. Od źródła dźwięku można odejść na odległość około 30 metrów, choć najlepsze modele jak słuchawki nauszne bezprzewodowe Meliconi HP300 gwarantują zasięg nawet do 100 metrów! Jakie produkty warto wybierać? Te, które oferują modny design, najwyższą jakość dźwięku oraz długi czas działania.

Wszystkie te kryteria spełniają słuchawki bezprzewodowe Speak Air, które wyróżniają się również lekkością i funkcjonalną konstrukcją – bez problemu włożysz je do torby lub plecaka.

Wybierz słuchawki nauszne bezprzewodowe, jeśli:

 • interesują Cię tylko rozwiązania najlepszej jakości;
 • cenisz nowoczesne technologie;
 • zależy Ci na dźwięku najwyższej jakości;
 • nie lubisz plączących się kabli, które ograniczają ruch;
 • uwielbiasz nowoczesny design;

Wybierz słuchawki, które są dopasowane do Twojego stylu życia i potrzeb. Pamiętaj, żeby stawiać na słuchawki od cenionych producentów – wówczas masz pewność, że kupujesz produkt najwyższej klasy.

[Notka sponsorowana]