WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Dopiero zdjęcia uświadomią Cię, jak ogromna jest Gigafactory firmy Tesla

Nadchodzące miesiące mają przynieść wiele ekscytujących wydarzeń dla fanów i klientów amerykańskiej firmy Tesla, a większość z tych nowinek będzie napędzana przez zlokalizowaną na pustyni w Nevadzie Gigafactory.

Mimo tego, że już sama nazwa sugeruje jej rozmiary, dopiero zdjęcia z lotu ptaka ukazują, jak gargantuiczny obszar pokrywa Gigafactory. Poniższe zdjęcia zostały opublikowane na Instagramie przez Evę Kaplann, która uchwyciła ogrom zakładu firmy Elona Muska podczas przelotu do Reno w Nevadzie.

Elon Musk w jednej z wcześniejszych wypowiedzi nazwał to miejsce „pancernikiem obcych” i nie mamy powodu, aby odmawiać mu słuszności przy tym stwierdzeniu. CEO firmy twierdził nawet, że pod kątem powierzchni jest to największa budowla na świecie, w której zmieści się 100 samolotów Boeing 747. Gigafactory zostało oficjalnie otworzone w styczniu tego roku, a w jej wnętrzu wytwarzane są baterie do Tesli Model S, Model X, a także najnowszego Modelu 3.

Warta 6 miliardów dolarów fabryka pomoże Tesli w osiągnięciu gigantycznego celu, jaki firma sobie założyła, a którym jest dostarczenie 500 tysięcy pojazdów w roku 2018, co robi wrażenie dopiero, gdy porówna się to z wartością zainkasowaną w roku 2016 – 88 tysięcy. Na miejscu kwitną również owoce współpracy Tesli z Panasoniciem, którzy razem pracują nad stworzeniem litowo-jonowych baterii.

Warto przypomnieć również, że Tesla w ostatnim czasie wkroczyła również na rynek energii słonecznej poprzez zakupienie firmy SolarCity, co ma wpłynąć pozytywnie na wyniki sprzedaży Powerwall. Biorąc pod uwagę, że Tesla planuje wybudować łącznie pięć gigafabryk, z których druga ma znaleźć się w Europie, widać, iż firma Elona Muska celuje w najwyższe cele.

źródło: bgr.in | zdjęcie: tesla.com