Dr. Grordbort’s Invaders na gogle AR to produkcja studia Weta Workshop. Co wyczarowali twórcy efektów specjalnych z filmu Władca Pierścieni?

Weta Workshop zaprezentowało nową grą przeznaczoną na gogle rozszerzonej rzeczywistości. Nie, nie pomyliliśmy się. Nie mówimy o wirtualnej rzeczywistości. Urządzenie zwane Leap One umożliwia wprowadzanie do naszego świata wirtualnych postaci. Jak wygląda rozgrywka w Dr. Grordbort’s Invaders? Doświadczenie streszcza redaktor serwisu venturebeat.com

Dr. Grordbort’s Invaders ma rozpoczynać się od spotkania małego robota, który wręcza nam broń. Chwilę później pojawia się przed nami Dr. Grordbort, który informuje nas, że świat został zaatakowany przez roboty. Inwazja rozpoczyna się, a roboty wychodzą ze ścian naszego pokoju. Strzelanie do nich podobno powodowało realistycznie rozpadające się kawałki przeciwników. Niestety, nie ma ani słowa o tym, czy reagowały one na obiekty naprawdę znajdujące się wokół nas. Aktualnie tytuł jest tylko pokazem technologicznym i twórcy wracają teraz do dalszych prac nad jego rozwojem. Czyżby rozszerzona rzeczywistość miała wygryźć tą wirtualną?

Czytaj także: Ten zestaw do AR wyświetla obraz na oczach

Źródło: venturebeat.com

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej