WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Dropbox potwierdza prace nad alternatywą Google Docs

Jakiś czas temu wyciekły informacje o Project Composer – aplikacji do edycji notatek w chmurze Dropboxa. I chociaż firma z początku nie chciała się przyznać do tego, że tworzy takie oprogramowanie, to teraz już oficjalnie potwierdziła zaangażowanie w projekt.

Na stronie Product Hunt użytkownicy podzielili się linkiem do tajemniczego programu zwanego Project Composer. Produkt był dostępny przez krótki okres czasu i dostęp do niego został szybko zablokowany, tym niemniej użytkownicy zdążyli go przetestować i wyrobić o nim swoją opinię. Composer to serwis umożliwiający wymianę oraz edycję notatek w czasie rzeczywistym, bez użycia zewnętrznych programów.

Prace nad Composer potwierdziła Ilya Fushman, kierownik działu produktów mobilnych oraz biznesowych Dropboxa. I chociaż upublicznienie aplikacji wyglądało na przeciek, to firma jest zadowolona z tego, że użytkownicy zdążyli przetestować program i zostawić o nim opinie. Nie wiadomo kiedy Composer ujrzy światło dzienne – twórcy twierdzą, że muszą poddać aplikację serii testów.

Nad narzędziem prawdopodobnie pracują przejęci niedawno przez Dropboxa informatycy odpowiedzialni za Hackpad – software działający na podobnej zasadzie jak Composer oraz CloudOn – soft mobilny do edycji dokumentów.

[źródło: eteknix.com]