WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Druk 3D rośnie w zastraszającym tempie! [Infografika]

Technologia druku trójwymiarowego jest z nami już od pewnego czasu i z roku na rok staje się coraz bardziej zaawansowana. Już teraz jesteśmy w stanie stworzyć protezy lub chociażby urządzenia do delidingu (ściągania IHS z procesora). Przyszłość dla tego typu rozwiązań zapowiada się obiecująco i pozostaje nam jedynie czekać na rozwój sytuacji.

Obecną sytuacje na rynku świetnie przedstawia infografika przygotowana przez firmę Zortrax:

Całość w wysokiej rozdzielczości dostępne jest tutaj.

Wzrost tego rynku napędzany jest przez przemysł motoryzacyjny, lotniczy oraz przez medycynę. Wszystkie te dane pochodzą z badań przeprowadzonych przez firmę CONTEXT, która monitoruje rynek druku 3D.

Sama firma Zotrax rozwija się w tempie jeszcze szybszym i w zaledwie 4 lata działalności odniosła duży sukces na rynku stając się jedną z marek wiodących w segmencie drukarek desktopowych. 14 czerwca premierę miała drukarta Inventure, która pozwala na użycie dwóch różnych materiałów bazowych jednocześnie przydatnych do tworzenia przedmiotów z ruchomymi elementami i nie tylko.

Ich najbardziej udany produkt ZortraX M200 w globalnym rankingu zajął 7 miejsce w kategorii najwyżej oceniana drukarka desktopowa.

Czy Polska firma odniesie jeszcze większy sukces? Posiadając świetne produkty i doskonale rozwinięty marketing jest to naprawdę możliwe! Pozostaje nam tylko trzymać kciuki!