WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Frezowane kostki lodu w niemal dowolnym kształcie

Z radością mogę pisać o kolejnych wynalazkach opartych na bazie drukowania 3D, które niejednokrotnie ratują ludzkie życia, ale od dawna nic nie zrobiło na mnie w tej dziedzinie takiego wrażenia jak te nadzwyczajne kostki lodu.

Co prawda nie zmieniają one niczego poza estetyką spożywania alkoholu czy soku, lecz pewnie niezwykle miło jest pić whisky ze szklanki, z której łypie na nas figura naszego ulubionego superbohatera. Ten zupełnie nierewolucyjny, ale bawiący imponującym wyglądem wynalazek, został stworzony przez Tokijczyków z firmy TBWA/Hakuhodo pod kryptonimem „3D on the rocks„. Jest to jednocześnie forma reklamy (z najwyższej półki, warto podkreślić) wieloletniej, japońskiej whisky Suntory.

Urządzenie pobiera obrazy z programu Autodesk 123D, korzystając później z systemu CNC (komputerowe sterowanie urządzeń numerycznych), aby rzeźbić w lodzie z niezwykłą precyzją. Jedynym minusem, jaki przychodzi mi do głowy, wydaje się być fakt, że produkcja kostek może potrwać nawet do sześciu godzin. Można jednakże wierzyć, że jeżeli nie samym przedstawicielom TBWA/Hakuhodo, to może komu innemu uda się przyśpieszyć ten proces. Wyobraźcie sobie, jaki posiada to potencjał reklamowy: przychodzisz na spotkanie z jakąś firmą, a tam czeka na Ciebie szklanka wypełniona życiodajnym płynem i lodową wersją ich loga. Czyżbym narobił Wam apetytu na szkocką?

suntory-ice-cubes-23 suntory-ice-cubes-22 suntory-ice-cubes-5 suntory-ice-cubes-4

Źródło: eteknix.com