WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

„Dunkierka” – zwiastun wojennego filmu Nolana

Christopher Nolan, reżyser odpowiedzialny za „Incepcję”, trylogię z Mrocznym Rycerzem i wiele inych klimatycznych przygód w ostatnich latach, pokaże nam tym razem film „Dunkierka”. Inspiracją były wydarzenia bardzo realne – i wstrząsając –z czasów II wojny światowej, a mianowicie ewakuacja Dunkierki w 1940 roku. Warner Bros. Pictures opublikowała nowy zwiastun filmu, który pokazuje cudowną ewakuację ponad 330000 żołnierzy alianckich z plaży i portu we francuskiej Dunkierce po tym, jak zostały one otoczone przez wojska niemieckie podczas bitwy o Francję.

Wyreżyserowana przez Nolana z własnego scenariusza, „Dunkierka” opowiada o wydarzeniach, które zaszły pomiędzy 26 maja i 4 czerwca 1940 roku, gdy setki tysięcy żołnierzy znalazły się w pułapce na plaży. Początkowo traktowana jako przegrana sprawa, ich uratowanie, pomimo obecności sił wroga ze wszystkich stron, zostało uznane za „cud wyzwolenia” przez Winstona Churchilla ówczesnego, brytyjskiego premiera.

Główna obsada „Dunkierki” to przede wszystkim nowi w  Hollywood, m.in. Fionn Whitehead, Jack Lowden, Aneurin Barnard. Wesprą ich weterani kina, w tym laureat Oscara Mark Rylance, Kenneth Branagh, Cillian Murphy, James D’Arcy i Tom Hardy.

Filmu został nakręcony przy użyciu wielkoformatowych kamer IMAX w wielu lokalizacjach, gdzie przedstawione wydarzenia faktycznie miały miejsce.

Źródło: digitaltrends.com Zdjęcie: kadr z filmu