WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Dzięki umowie z Samsungiem, następny flagowiec Xiaomi zachwyci OLEDem

Pomimo tego, że Xiaomi było w stanie w ostatnich latach tworzyć oszałamiające telefony niemalże bez niczyjej pomocy, wygląda na to, że Chińczycy nie zamierzają rezygnować z dalszego rozwoju.

Media donoszą bowiem, że Xiaomi podpisało umowę z Samsung Display, która ma zagwarantować chińskiemu producentowi sprzętu elektronicznego dostęp do nowoczesnych wyświetlaczy. W najbliższym smartfonie, firma ta planowała rzekomo wykorzystać 5.49-calowy ekran OLED od LG, ale z powodu opóźnień transakcja ta została anulowana. Taka sytuacja nie dała Xiaomi zbyt wielkiego wyboru poza zwróceniem się do Samsunga, który zagwarantuje im 6.01-calowy ekran OLED dla nowego flagowca firmy.

I jeśli już zacieracie rączki na myśl wejścia w posiadanie nowego telefonu Xiaomi, obawiam się, że może być z tym problem. Smartfon ten będzie prawdopodobnie dostępny jedynie na terenie Azji. Z powodu tej sytuacji niezwykle przykro jest wiceprezydentowi firmy, Wangowi Xiangowi, ale na horyzoncie ciągle nie widać globalnej ekspansji firmy, która na wschodzie jest absolutnym gigantem.

Póki co, Xiaomi zadowala się wyprzedawaniem swoich urządzeń w trakcie sekund od uruchomienia sprzedaży, nie decydując się na wypłynięcie na nieznane wody.

źródło: neowin.net | zdjęcie: gearbest.com