Ten tydzień będzie naprawdę trudny dla gier wideo i e-sportowych turniejów. Podczas wczorajszego oficjalnego turnieju w Madden NFL 19 w mieście Jacksonville na Florydzie jeden z graczy rozpętał strzelaninę i popełnił samobójstwo.

Według najnowszych doniesień jeden z graczy, a dokładnie 24-letni David Katz, który był jednym z uczestników turnieju, odniósł porażkę, co popchnęło go do rozpętania strzelaniny na turnieju. To było zapewne jego głównym motywem. Skończyło się to śmiercią dwóch osób, zranieniem kolejnych dziewięciu, a następnie samobójstwem strzelca. Policja poinformowała, że rany odniosło 11 osób, więc dwie z nich zapewne zrobiły sobie krzywdę podczas ucieczki. Wszystkie z nich są na szczęście w stabilnym stanie i nic im już nie grozi.


Jest to pierwszy taki incydent, który rozpętał się na e-sportowym turnieju, co wkrótce może przerodzić się w naprawdę spory problem dla branży. Już mam przed oczami całą masę restrykcyjnych zasad bezpieczeństwa podczas podobnych turniejów i wydarzeń powiązanych z grami. W sprawie wypowiedział się już poniekąd organizator (turniej był oficjalny), czyli Electronic Arts, które potępiło „ten akt przemocy” i obiecało pomóc władzom w wyjaśnieniu sprawy. W sieci i tak znajduje się już nagranie, które przedstawia moment rozpętania strzelaniny, a nawet ukazuje laserowy celownik na ofierze. Turniej był bowiem nadawany na żywo.

Źródło: Kotaku, Cnn, Comicbook, Sacbee
Zdjęcia: Laura Heald

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!