WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Po godzinach

EA tłumaczy cenzurę podczas bety Battlefielda V

Nie wiem jak Wy, ale ja uwielbiam każdą grę, którą wydaje Electronic Arts. Czy jakiekolwiek inne studio musi aż tak często walczyć z negatywnymi opiniami w sieci jeszcze przed oficjalnym debiutem gry? Szczerze wątpię! Tym razem Jeff Braddock, menadżer ds. społeczności w EA musiał wytłumaczyć, dlaczego beta Battlefielda V miała nietypową cenzurę czatu.

Jak zapewne wiecie, kilka dni temu EA przeprowadziło testy beta Battlefielda V, aby zapewne przetestować serwery i zaoszczędzić na testerach, którymi tym razem byli ciekawi produkcji gracze. Ci zauważyli dodatkowo, że obecny w grze czat został obarczony dziwacznym filtrem. Ten blokował nie tylko ofensywne i nieprzyzwoite słowa jak np. „Nazi”, „Jews”, „white man”, czy „nuts”, ale również te „neutralne”, jak „lag”, „DLC”, „laggy”, „defend”, „Titanfall”. Oczywiście wystarczyło „zmiksować” słowa w stylu „buying DLC”, aby filtr to zignorował. Jak możecie się spodziewać, popchnęło to wspomnianego Jeffa (jak na wzorowego przedstawiciela EA przystało) do reakcji:

Jedną z nowych funkcji, nad którymi pracujemy, jest filtr wulgaryzmów w grze, który pozwoli ograniczyć toksyczność. Doszło do nas kilka skarg, że filtr blokuje słowa, które nie są wulgarne i nie powinny być blokowane, a nie blokuje niektórych słów, które być powinny. Oczywiście, nie będę przytaczał tutaj przykładów. Przypominam, że prace nad nim nadal trwają, a my będziemy wykorzystywać dostarczane przez graczy informacje, aby poprawić działanie filtra i sprawić, aby nie cenzurował zwyczajnej rozmowy. Wiemy, że zdrowa dyskusja stymuluje poprawę naszych gier i nigdy nie chcemy tego powstrzymywać. – powiedział menadżer ds. społeczności w Electronic Arts.

No cóż, takie wyjaśnienie powinniśmy przyjąć, bo chyba firma nie bała się rozmów na temat licznych lagów i nadchodzących do gry DLC. Co nie? Tak czy inaczej, Battlefield V nadal jest pod ostrzałem, co tylko spotęgowała wieść o przesunięciu jego premiery:

Battlefield V opóźniony. Strach przed Red Dead Redemption 2?

Źródło: Neowin
Zdjęcia: EA