Firma private equity – EagleTree Capital – rzekomo prowadzi zaawansowane rozmowy na temat kupna producenta komponentów PC i akcesoriów dla graczy, Corsair Components, za 500 milionów dolarów.

Reuters powołuje się przy tej nowince na dwa źródła rzekomo bliskie całej sprawy, Corsair i EagleTree z kolei odmówiły komentarza na ten temat. Stworzony w roku 1994, Corsair jest wśród entuzjastów komputerowych nazwą, której nie trzeba powtarzać. Początkowo firma ta skupiała się na produkcji procesorów, później jednak odwracając się w stronę pamięci RAM. W roku 2002, przedsiębiorstwo to rozpoczęło kierowanie swojej oferty do posiadaczy PC i to właśnie wśród nich, aż po dzień dzisiejszy, znajduje się najwięcej fanów firmy.

Zupełnie tak, jak ich rywal OCZ, Corsair koniec końców poszerzył swoją ofertę o takie produkty jak dyski przenośne, powerbanki, chłodzenie czy headsety. Inny z konkurentów, Razer, w branży tej notuje jeszcze większe sukcesy, które skutkują planami wejścia na giełdę z wyceną wykraczającą poza 3 miliardy dolarów.

Według źródeł Reuters, EagleTree zostanie wsparte finansami ze strony Goldman Sachs, Societe Generale, Macquarie Group oraz BNP Baripas, co ma złożyć się na około 330 milionów dolarów.

źródło: techspot.com | zdjęcie: corsair.com

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej