[Notka sponsorowana]

Gdy zaawansowane technologie wkraczają do pralki, po plamach nie ma śladu, a delikatne tkaniny nie potrzebują czyszczenia chemicznego. Producenci prześcigają się w opracowywaniu coraz to nowych funkcji, dzięki którym codzienna pielęgnacja ubrań będzie jeszcze łatwiejsza – przedstawiamy najciekawsze z nich.

Eco Bubble: pranie w aktywnej pianie

System usprawniania prania automatycznego opracowany dla pralek Samsung wykorzystuje aktywne bąbelki powstałe po połączeniu wody, powietrza i detergentu. W takiej formie substancje piorące łatwiej i szybciej wnikają w głąb tkanin (zgodnie z deklaracją producenta nawet do 40. razy), a przy okazji dokładnie się rozprowadzają, dzięki czemu proszek nie osadza się na ubraniach. Bąbelki pozwalają też bardziej efektywnie wykorzystywać proszek, więc można używać go mniej. Kolejną zaletą tej funkcji jest możliwość wywabiania plam w niskich temperaturach, już od 15 stopni Celsjusza. Dzięki temu chronimy tkaniny delikatne i oszczędzamy energię, ponieważ chłodniejsza woda wymaga mniejszego poboru prądu. Twórcy technologii Eco Bubble zapewniają, że dzięki niej pralka poradzi sobie z każdym zabrudzeniem, zarazkiem czy alergenem. Dzięki temu system dostał pozytywną rekomendację Instytutu Matki i Dziecka.

AdWash: rozwiązanie dla roztrzepanych

Ta funkcja, również opracowana przez markę Samsung, jest idealna dla zapominalskich. Wyposażone w nią pralki ładowane od frontu mają dodatkowy, zamykany wlot, przez który można dorzucić ubrania bez otwierania drzwi. Normalnie jest to niemożliwe, ponieważ ich otwarcie spowodowałoby wylanie się wody na podłogę łazienki.

Żeby skorzystać z funkcji AdWash, trzeba najpierw zatrzymać pralkę, następnie otworzyć drzwiczki wlotu i wrzucić ubranie, a potem zamknąć i ponownie włączyć urządzenie, które będzie kontynuować program od momentu zatrzymania. Ubrania można dodać na każdym etapie cyklu, również w celu przepłukania czy odwirowania tkanin delikatnych, które praliśmy ręcznie. AdWash umożliwia też dodanie do prania płynu do płukania lub dodatkowego środka czyszczącego, jeśli zapomnieliśmy o nim przed uruchomieniem pralki.

Active Oxygen: delikatne pranie bez obaw

System Active Oxygen to wynalazek marki Bosch. Dzięki niemu w pralce można czyścić również te ubrania, które nie są do tego przeznaczone. Pranie za pomocą aktywnego tlenu odbywa się bez wody, co umożliwia odświeżenie ubrań wymagających prania chemicznego. Ta technologia pozwala także na wywabianie plam w bardzo niskich temperaturach i eliminację niemal wszystkich bakterii i zarazków, a konkretnie 99,99 proc. z nich. W standardowym cyklu aktywny tlen jest wykorzystywany przy praniu wstępnym oraz tuż przed ostatnim płukaniem, co wprawdzie przedłuża cały proces o pół godziny, ale jednocześnie gwarantuje czystość ubrań oraz ochronę koloru i materiału.

Innowacyjne funkcje pozwalają osiągnąć jakość prania niedostępną dla urządzeń niższej klasy, równocześnie zapewniając oszczędność, a często również działając w trosce o ekologię. Ich obecność sprawia też, że cena pralki rośnie, ale taka inwestycja zwróci się pod postacią niższych rachunków i ubrań pozostających w dobrej kondycji na dłużej.

Artykuł przygotowany we współpracy z redakcją serwisu www.nokautelektronika.pl

[Notka sponsorowana]

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej