WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Edge of Eternity z Kickstartera trafi do Steam Early Access

Patrząc na pierwsze screenshoty z Edge of Eternity nie jestem w stanie wyrzucić z głowy porównań z Elexem od Piranha Bytes, ale przy połączeniu klimatu fantasy z science-fiction nie ma w tym nic dziwnego. Możemy być jednak pewni co do unikalności produkcji Midgar Studios, ponieważ będzie to przedstawiciel gatunku JRPG – duże miecze i charakterystyczna kreska gwarantowane.

Historia Edge of Eternity sięga 2015 roku, kiedy to społeczność zrzuciła się na jego produkcje w kampanii na Kickstarterze. Szkoda tylko, że zgromadzone wtedy 161 tysięcy dolarów i trzy lata prac nad grą nie przełożyły się na finalny produkt, a twór we wczesnym dostępie. Ten pojawi się w Steam Early Acces już za trzy tygodnie, bo 5 grudnia z pełnym wsparciem dla języka angielskiego. Jako gracze wcielimy się w Daryona z misją uratowania swojej matki, lub świata przed „tajemniczym najeźdźcą”, czego wybór „zmieni jego życie i los świata”. Nie liczcie jednak na solidną dawkę rozwałki rodem z aRPG, bo walka w Edge of Eternity będzie rozgrywana turowo.

Twórcy zapewniają oczywiście o jakości swojego dzieła, wspominając wspaniałą kreacje świata, fabułę, zaawansowany system walk oraz godnych zapamiętania bohaterów. Po stronie technicznej mogę Was uspokoić, bo do zalecanych konfiguracji zalicza się karta GTX 780 i procesor i7-3770. Nie poznaliśmy jednak ceny gry, choć nie nastawiałbym się na kwotę rzędu 60$.

Czytaj też:

Źródło: Steam