WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Edge przewyższy wkrótce inne przeglądarki sposobem logowania

Microsoft zapowiedział właśnie nową funkcję swojej legendarnej przeglądarki. Edge otrzymał właśnie (przynajmniej w wersji systemu Windows 10 Insider Preview 17723) możliwość logowania się do kont bez potrzeby pamiętania haseł.

Cały system Sieciowej Autoryzacji bazuje na urządzeniach z obsługą Windows Hello, która wymaga jednak czegoś więcej, niż zwykłego PCta. Mowa bowiem o wymogu posiadania kamerki (zewnętrznej, bądź wbudowanej w laptopa), czytnika linii papilarnych, kluczy bezpieczeństwa, hasła obrazkowego, czy PINu. Sprawa wygląda prosto – konfigurujecie nową usługę w panelu sterowania i włączacie usługę w przeglądarce. Potem możecie już skorzystać z autoryzacji w momencie logowania się do danego konta w przeglądarce.

Jednak stron obsługujących taką nowość nie będzie wiele z oficjalną premierą z okazji ogólnodostępnej aktualizacji Windows 10 w wersji 1809. Microsoft zapewnia jednak, że już współpracuje z trzecimi firmami, aby ułatwić im wdrożenie nowego sposobu logowania się. Czy zrobicie użytek z takiej nowości? Czy jednak wolicie za każdym razem wpisywać swoje hasła albo po prostu zapamiętywać je w pamięci przeglądarki?

Microsoft Edge na Androida notuje dużą liczbę pobrać

Źródło: Engadget
Zdjęcia: Engadget