WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Bez kategorii

Egipt wprowadza cenzurę Internetu

Egipt wprowadził właśnie regulację korzystania z Internetu, która jest bardzo ostra. Prezydent Abdel Fattah al-Sisi podpisał właśnie odpowiednią ustawę, która teoretycznie ma zwalczać cyberprzestępczość.

W praktyce jednak, prowadzenie czy odwiedzanie stron uznawanych za zagrożenie dla gospodarki kraju i bezpieczeństwa narodowego może skończyć się mocnymi karami. W przypadku skazania, operatorzy i osoby odwiedzajace mogą zapłacić grzywny albo zostać nawet skazani na więzienie. Według obserwatorów, ma to na celu uciszenie opozycji politycznej i rozprawienie się z niezależnymi serwisami informacyjnymi czy działaczami w mediach społecznościowych. Wszystkie strony niepochlebne przywódcom zostaną zablokowane a osoby będące w opozycji zapewne trafią do więzieni.

Tego typu rzeczy nie są nowe w Egipcie. Reżim Mubarak próbował już odciąć większość form komunikacji a nowy rząd zdaje on sobie sprawę z potęgi Internetu w organizacji opozycji. Aby nic takiego się nie stało to następuje cenzura Internetu w jej czystej postaci.

Starożytne papirusy ujawniają wiele informacji o Egipskiej medycynie

Źródło: https://www.engadget.com