WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Egzoszkielety pomagają też amerykańskiej marynarce

Amerykańskie mózgi od technologii chciały już budować kombinezon bojowy w stylu Iron Mana. Wygląda na to, że armia już testuje jego baaardzo wczesną wersję alfa.

Marynarka Ameryki zamierza wkrótce zacząć testowanie egzoszkieletów od firmy Lockheed Martin. Dwa modele FORTIS mają być głównie wykorzystywane do przenoszenia ciężarów, których jakby nie patrzeć, w stoczni można znaleźć naprawdę sporo. Armia już pozytywnie patrzy w przyszłość, widząc jak żołnierze bez większego wysiłku pracują przez dłuższy czas. Za to firma dostarczająca egzoszkielety, ma nadzieję na przedłużenie współpracy z marynarką. Wiecie, więcej zleceń jest równe większym zarobkom, a o to na końcu chodzi Lockheed Martin. Nie spróbujecie mi wmówić, że robią to z miłości dla ojczyzny.

Moja mała fantazja o żołnierzach biegających w nanoskafandrach rodem z gry Crysis, powoli się ziszcza. Najpierw kamuflaż dopasowujący się do otoczenia, teraz przenoszenie ciężarów. Brakuje jeszcze funkcji super szybkości, ale poczekajcie jeszcze trochę…