W zeszłym roku Elon Musk podzielił się ze światem swoim już dziesięcioletnim manifestem „Master Plan”, który przewidywał rozwój elektryczno-motoryzacyjnej firmy. Bieżący rok przyniósł nam wersję drugą tego dokumentu i spora część poświęcona jest planom stworzenia ciężarówek Tesla.

W ostatnich godzinach Musk postanowił pochwalić się predykcją w swoim stylu, twierdząc, że elektryczne ciężarówki Tesla wyjadą na drogi we wrześniu bieżącego roku, chwaląc jednocześnie znakomitą pracę jego inżynierów.

CEO dodał w jednej z odpowiedzi, że Roadster nowej generacji będzie kabrioletem, a szczegóły na temat pickupa Tesla zostaną ujawnione w ciągu „od 18 do 24 miesięcy”. Warto podkreślić, że firma Muska nie jest jedyną, która pracuje nad elektrycznymi ciężarówkami i ciekawym wydaje się, jak poradzi sobie ona z tą konkurencją. Według szacunków Ars, pojazdy tego typu są odpowiedzialne za około 8% emisji dwutlenku węgla w Stanach Zjednoczonych i firmy takie jak Wrighstpeed, Proterra czy Nikola Motor Company czyniły pewne wysiłki, aby tę liczbę poprawić.

W Master Planie Muska napisał on, że:

Wierzymy, że ciężarówka Tesla zapewni znaczącą redukcję w kosztach transportu, jednocześnie podnosząc jego bezpieczeństwo i radość z jazdy.

W manifeście Musk wspomniał również o planach stworzenia „miejskiego transportu o dużym nagromadzeniu pasażerów”, który byłby pochodną ciężarówek Tesla. Mimo tego, że CEO wolał dotychczas raczej nie wypowiadać się na temat planów stworzenia busów spod szyldu Tesla, w zeszłym roku zapowiedział on, że zostaną one ujawnione w roku 2017.

źródło: arstechnica.com | zdjęcieteslarati.com

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej