WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Elektryczny samochód od Pininfarina osiągnie prędkość ponad 400 km/h

Do setki rozpędzi się natomiast w mniej niż dwie sekundy. Osiągi Pininfarina PFO robią wrażenie, podobnie jak jego cena – 2 miliony dolarów.

Do tej pory nie znaliśmy zbyt wielu szczegółów na temat zapowiedzianego w marcu modelu. Projektanci ogłosili jedynie, że maszyna zadebiutuje na rynku w 2020 roku i będzie miała pod maską robiące wrażenie podzespoły. Tym razem poznaliśmy dokładniejsze liczby, które również mogą zachwycić.

Pininfarina PFO rozpędza się do 100km/h w mniej niż dwie sekundy, potrafi osiągnąć prędkość przekraczającą 400km/h a na jednym ładowaniu przejedzie nawet 500 kilometrów. Według zapewnień twórców, baterie w samochodzie będzie można naładować do 80% w czasie nieprzekraczającym 15 minut. Poza ekologicznym rozwiązaniem, jakim jest brak emisji spalin, nowy model Pininfarina ma być wykonany z przyjaznych środowisku materiałów i pomalowany lakierami pozbawionymi chemikaliów.

Tego typu rozwiązania mają oczywiście swoją cenę. Potencjalnym kupcom za PFO przyjdzie zapłacić ok. 2-2,5mln dolarów. Pierwszy, zamknięty pokaz samochodu ma się odbyć w sierpniu, natomiast szerokiej publiczności zostanie on zaprezentowany w marcu 2019 roku podczas targów motoryzacyjnych w Genewie. Wtedy też będzie można się przekonać, czy auto jest warte swojej ceny. Porównując je bowiem do konkurencji, można odnieść wrażenie, iż koszt nowego modelu firmy Pininfarina jest lekko zawyżony.

[Źródło i grafika: engadget.com]