Wygląda na to, że Nintendo Switch przyciąga uwagę coraz większej ilości deweloperów. Posiłkując się informacjami z brazylijskiej strony, możemy stwierdzić, że konsolą zainteresował się wydawca THQ Nordic, który współpracuje z Piranha Bytes. Owocem tego ma być port najświeższej gry niemieckiego studia, czyli Elexa właśnie na platformę od Nintendo.

O grywalności, dopracowaniu i optymalizacji Elexa można snuć wielogodzinne polemiki, ale ostatecznie i tak wyjdzie na to, że niemieckie studio powróciło na rynek RPG z mniejszym, bądź większym sukcesem. Do tej pory mogli w niego zagrać nabywcy PCtów oraz konsoli Plasy Station 4 i Xbox One, ale wkrótce do tej puli ma dołączyć również Nintendo Switch.

Takie wieści zaserwowała nam brazylijska strona prowadząca ranking gier. Według niej THQ Nordic ma zadbać o port Elexa na wspomnianą konsolę. Wydaje się to dziwne, kiedy przypomnimy sobie wypowiedź wydawnictwa, w której stwierdził, że Nintendo Switch jest zwyczajnie za słaby. Nie wykluczył jej jednak z planów wydawniczych i może nadszedł czas, w którym pracownicy poradzili sobie z ewentualnymi problemami.

Nie zmienia to jednak faktu, że tę informację trzeba przyjąć ze szczyptą dystansu. Samo źródło ni3e słynie z potwierdzonych przecieków, dlatego finalną dezycję w tej sprawie będzie miało oficjalne stanowisko THQ Nordic.

Źródło: gonintendo.comgamefaqs.com

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!