WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Elon Musk chce by cały świat miał dostęp do internetu dzięki satelitom

Dostęp do internetu dla całego świata wydaje się być wielką koncepcją, która w obecnych czasach i przy takiej technologii, nie jest żadnym wyzwaniem, a kwestią pieniędzy. Pieniędzy, które Elon Musk jest w stanie wyłożyć.

Elon Musk to założyciel takich firm jak PayPal, Tesla Motors oraz SpaceX. Wszystkie te marki są nam bardzo dobrze znane, dlatego niedziwne, że przy ich pomocy Elon chce udostępnić internet dla całego świata. Kluczem do tego mają być małe, tanie satelity, których waga nie będzie przekraczała 115 kilogramów. Jeśli wierzyć Wall Street Journal nasz miliarder jest już w fazie wstępnych rozmów z Gregiem Wyler – założycielem O3b Networks (wypuścili oni satelity Google’a z internetem wcześniej w tym roku). Plan jest taki, by wypuścić 700 takowych satelit, których koszt produkcji ma wynieść milion dolarów za sztukę. Dotychczas do produkcji takiego urządzenia potrzebowano kilku milionów, a ono samo ważyło prawie 230 kilogramów.

Musk oraz Wyler prowadzą już rozmowy z władzami stanów Colorado oraz Florydy. Tematem głównym jest budowa fabryk na ich terytorium. Jednakże warto sobie wcześniej przypomnieć, że są to naprawdę wczesne fazy planów. Pan Elon Musk może się jeszcze rozmyślić, bo nic nie zostało jeszcze oficjalnie potwierdzone. A nawet jeśli projekt ruszy, to jego koszt może wynieść nawet miliard dolarów na proces tworzenia.

Koncepcja dostępu do internetu w każdym zakątku Ziemi wydaje się być naprawdę niezła. Przede wszystkim skorzystają na tym kraje trzeciego świata, gdzie globalna sieć jest pojęciem abstrakcyjnym.

[źródło: engadget.com]