Jednym z powodów, dla którego przemówienia Elona Muska cieszą się taką popularnością jest to, że zawsze potrafi powiedzieć coś zaskakującego i ciekawego.

Popularny przedsiębiorca stwierdził na przykład ostatnio, iż Tesla jest trzy lata od w pełni autonomicznych samochodów, które w ogóle nie potrzebowałyby kierowcy Oznaczałoby to, że w czasie przemierzania swej trasy moglibyśmy się jak gdyby nigdy nic położyć spać lub pracować, wóz zaś bez problemu sam dotarłby do celu.

Ta niezwykła wizja jest uznawana za realną również przez Google i choć rozpala ona umysły właściwie całej obecnej rozwiniętej cywilizacji, wyłączenie człowieka z ruchu drogowego może być nieco nudne. Musk uważa, że samochody przyszłości będą miały możliwość takiego funkcjonowania, jak Audi RSQ należące do postaci Willa Smitha w „Ja, Robot”. Chodzi tu o okazjonalną autonomię z możliwością przejścia na ręczne sterowanie, do którego kierownica wysuwa się z odpowiedniej przestrzeni:

Uważam, że każdy z Was chciałby mieć kierownicę i pedały, aby możliwe było dla nas przejęcie kontroli nad samochodem w dowolnym momencie.

Jesteście w stanie zgodzić się z panem Muskiem, czy może macie bardziej zero-jedynkowe postrzeganie tej sprawy?

[źródło: theverge.com; zdjęcie: businessinsider.com]

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!