WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Biznes

Elon Musk może nie sfinansować przejęcia Tesli

Jakieś 2 tygodnie temu Elon Musk zapowiedział, że chce przejąć Teslę i ją sprywatyzować. Oznaczało by to, że musi on znaleźć 70 miliardów dolarów aby dokonać tej transakcji.

Inwestorzy byli zdziwieni, bo Musk musiałby zabezpieczyć około 50 miliardów dolarów aby pokryć 80% wartości firmy. Mniejsze zdziwienie było, gdy okazało się, że może w to zostać zaangażowana Arabia Saudyjska. Okazuje się jednak, że to państwo rozważa zainwestowanie w rywala Tesli – Lucid Motors. Tym samym Musk może nie zebrać odpowiednich funduszy na sprywatyzowanie firmy, a całość mogła być sprytną zagrywką zmuszającą inwestorów do zainwestowania większych pieniędzy w firmę i sprawienia, że ceny akcji wzrosną, wycena wzrośnie i Musk nie będzie wstanie tego dokonać.

Oczywiście stało się inaczej i akcje spadły o 20% a sam Elon może mieć problemy, bo SEC (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd) może oskarżyć go o wydawanie oświadczeń wprowadzających w błąd. Musimy poczekać na przyszłe wydarzenia aby zobaczyć, co rzeczywiście się stanie – czy Tesla zostanie sprywatyzowana czy Arabia wycofa się z tego pomysłu.

Elon Musk potwierdza: wykupienie Tesli jest finansowane przez Arabię Saudyjską

 

Źródło: https://wccftech.com/