Tesla nie próżnuje.Ledwo co dostaliśmy ciekawą aktualizację oprogramowania Modelu S, pozwalającą mu na „własnoręczne” parkowanie i podjeżdżanie pod właściciela, a tu proszę –  Elon Musk raczy nas kolejnymi nowościami. Tym razem jest to informacja, że – według szacunków tego charyzmatycznego milionera – już za dwa lata wszystkie wozy jego firmy staną się całkowicie zautomatyzowane.

Musk powtórzył i nieco wzbogacił swoje podobne oświadczenie z zeszłego miesiąca. Według The Guardiana tym razem ogłosił, co następuje:

Tak naprawdę  sądzę, chociaż może podchodzę do tematu trochę optymistycznie, że w ciągu maksymalnie dwóch lat będziemy mogli wezwać nasze auto z każdego miejsca w kraju.

Przypomnijmy, już w grudniu 2015 twierdził, że:

Mamy już wszystkie fragmenty tej układanki, teraz musimy je odpowiednio przetworzyć, umieścić na swoich miejscach i upewnić się że działają w każdym możliwym środowisku – i wówczas możemy powiedzieć, że dopięliśmy swego. Nie jest to jednak łatwy problem który jedna osoba może rozwiązać w trzy miesiące. To bardziej zadanie na dwa lata dla tysięcy osób.

[źródło: eteknix.com; zdjęcie: theverge.com]

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej