WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Elon Musk twierdzi, że auta Tesli już za dwa lata poprowadzą się same

Tesla nie próżnuje.Ledwo co dostaliśmy ciekawą aktualizację oprogramowania Modelu S, pozwalającą mu na „własnoręczne” parkowanie i podjeżdżanie pod właściciela, a tu proszę –  Elon Musk raczy nas kolejnymi nowościami. Tym razem jest to informacja, że – według szacunków tego charyzmatycznego milionera – już za dwa lata wszystkie wozy jego firmy staną się całkowicie zautomatyzowane.

Musk powtórzył i nieco wzbogacił swoje podobne oświadczenie z zeszłego miesiąca. Według The Guardiana tym razem ogłosił, co następuje:

Tak naprawdę  sądzę, chociaż może podchodzę do tematu trochę optymistycznie, że w ciągu maksymalnie dwóch lat będziemy mogli wezwać nasze auto z każdego miejsca w kraju.

Przypomnijmy, już w grudniu 2015 twierdził, że:

Mamy już wszystkie fragmenty tej układanki, teraz musimy je odpowiednio przetworzyć, umieścić na swoich miejscach i upewnić się że działają w każdym możliwym środowisku – i wówczas możemy powiedzieć, że dopięliśmy swego. Nie jest to jednak łatwy problem który jedna osoba może rozwiązać w trzy miesiące. To bardziej zadanie na dwa lata dla tysięcy osób.

[źródło: eteknix.com; zdjęcie: theverge.com]