CEO Tesli Elon Musk na niedawno zwołanej konferencji oceniającej rezultaty finansowe za pierwszy kwartał 2015 roku stwierdził, że byłoby „great” gdyby Apple zaczęło produkować elektryczne samochody. Dodał również z lekką ironią, że jak na razie nie widzi tłumu inżynierów przechodzących z jego firmy do Apple. Przypomnijmy – firma z jabłuszkiem niejednokrotnie deklarowała w ciągu ostatnich kilku miesięcy, że buduje samochód, który mógłby być konkurencją dla Tesli. Według ekspertów, takie auto mogłoby być – jeśli chodzi o zainteresowanie i popularność – „nowym iPhonem„.

Musk jednakże nie widzi tego jako zagrożenia dla swojej firmy, mało tego – zachęca wszystkich aby rozpoczęli z nim rywalizację na tym polu. Specjalnie w tym celu Tesla upubliczniła w 2014 roku wszystkie swoje patenty, wszystko po to aby „nakręcić” produkcję bezpiecznych dla środowiska pojazdów. Mimo że – jak twierdzi Elon Musk – pięć razy więcej osób przeszło z Apple do jego firmy niż na odwrót, to jednak jest pełen nadziei, że Jabłku uda się stać groźną konkurencją

Musk_Tesla_1

Może sobie pozwolić na takie stwierdzenie, bo jest na razie absolutnym liderem na tym rynku, zaś w pierwszym kwartale jego firma zanotowała podobno stratę „o wiele niższą niż zakładana„.

[źródło: businessinsider.com zdjęcia: teslamotors.com, fooyoh.com]

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej