WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Po godzinach

Elon Musk zatrudnia eksperta F1 do pracy nad „pit-stopami” Tesli

CEO Tesla Motors najwidoczniej lubi mieć wszystko dopięte do perfekcji – z tego powodu zdecydował się na zatrudnienie prawdziwego fachowca rodem z Formuły 1.

Fachowiec ten nazywa się Kenny Handkammer i ma za sobą setki wyścigów obejrzanych z perspektywy (głównego) mechanika zespołu Red Bull w F1, gdzie współpracował choćby z Vettelem czy Schumacherem. To właśnie skład skomponowany przez Handkammera ustanowił rekord świata w najkrótszym czasie obsługi bolidu F1, czyniąc to w 1,9 sekundy. Łatwo więc założyć, że jeżeli ma on się zna na czymś, to zdecydowanie będą to samochody i wymiana ich komponentów w rekordowym czasie.

Szczególnie ta ostatnia umiejętność powinna okazać się przydatna na jego nowym stanowisku w Tesla Motors, gdzie stoi przed nim konieczność „zrewolucjonizowania serwisowania samochodów osobowych”. Mówi się, że będzie on pracował choćby nad optymalizacją czasu, w jakim mają działać stacje wymiany baterii w Teslach, które już teraz są pod tym względem bardzo wydajne. Nie wiadomo czy to wszystkie zadania, które czekać będą na Handkammera w Tesli, więc pozostaje jedynie spekulować i wierzyć, że skoro człowiek z planem, Elon Musk, zdecydował się na taki ruch, to jego decyzja jest w pełni przemyślana.

Źródło: engadget.com

http://www.engadget.com/2015/04/06/elon-musk-hires-an-f1-expert-to-revolutionize-teslas-pit-stops/