WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Epic Games blokuje granie na myszce i klawiaturze w Fortnite

O ile gracze PC nie muszą zastanawiać się, czy przeciwnik nie używał lepszego kontrolera i swoją porażkę mogą zwalić na pecha, to gracze konsolowi nie mogą mieć pewności, czy z drugiej strony jakiś jegomość nie lubi grać na padzie. Nic więc dziwnego, że od teraz Epic Games blokuje granie na myszce i klawiaturze w Fortnite.

Wiemy to z licznych doniesień z sieci, które są zgodne w jednym – używanie adaptera może grozić wyrzuceniem z gry. Jeśli gracz zdecyduje się na znacznie precyzyjniejsze połączenie myszki z klawiaturą, to Fortnite wykryje to na podstawie ruchów w grze i poczęstuje „oszusta” kickiem poprzedzającym wiadomość „Używasz innej metody sterowania”. Co jednak najciekawsze, reset gry w pewnym stopniu pomaga… ale do momentu dołączenia do meczu i wykonania „szybkich ruchów”.

Epic Games, Fortnite, klawiatura, myszka, klawiatura i myszka, blokada

Epic Games postanowiło więc walczyć z oszustami, co oczywiście nie spodobało się im samym. W takich sytuacjach warto jednak przypominać wpis wiceprezesa Xboxa z Twittera sprzed wielu miesięcy. Ten wskazuje jasno, że to twórcy mogą decydować o tym, czy implementować w swoim tytule API, które będzie weryfikować używane kontrolery i w razie potrzeby wyciągać z tych „nielegalnych” konsekwencje. Taka funkcja w konsolowej wersji Fortnite jest oczywiście godna pochwały. Możemy być bowiem pewni, że nawet mistrz pada nie będzie tak precyzyjny, jak jakiś ogarnięty gracz z klawiaturą i myszką.

Czytaj też: Beta Fortnite na Androida dostępna dla wszystkich urządzeń

Źródło: MP1ST
Zdjęcia: MP1ST