Biznes dookoła Fortnite kręci się od kilku ładnych miesięcy, napychając kieszenie Epic Games kolejnymi milionami. Wydawać by się mogło, że studio nie potrzebuje już żadnych dodatkowych funduszy na rozwój, czemu jednak przeczą najnowsze doniesienia.

Okazało się bowiem, że Epic Games dostało 1,25 miliarda dolarów na rozwój od wielu inwestorów. Wśród nich znalazły się raczej nierozpoznawane na terenie naszego kraju firmy, a mianowicie: KKR, ICONIQ Capital, Smash Ventures, aXiomatic, Vulcan Capital, Kleiner Perkins, i Lightspeed Venture Partners. Nie myślcie jednak, że ta kwota pójdzie w całości na Fortnite, ponieważ Epic Games posiada w zanadrzu coś, co w znacznie większym stopniu wpływa od wielu lat na branże gier. Mowa rzecz jasna o autorskim silniku Unreal Engine, którego licencje wykupują studia z całego świata. Wystarczy wymienić tylko takie tytuły jak Dragon Ball Fighterz, Sea of Thieves, Soul Calibur VI, czy Dragon Quest XI, które bazują właśnie na Unreal Engine 4.

CEO Epic Games stwierdził w oświadczeniu dla GamesBeat, że firma jest oczywiście zadowolona ze współpracy z najświetniejszymi umysłami z działu finansów, sportu i mediów rozrywkowych. Ma to podobno wzmocnić pozycje Epic Games na ”rynku technologii 3D czasu rzeczywistego”, a na dodatek przyśpieszyć rozwój sposobu, w jaki ludzie grają, pracują i wchodzą w interakcje ze światem.

Czytaj też: Z okazji Halloween Epic Games zaszalało w Fortnite

Źródło: Venturebeat

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej