WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Epic Games dołoży 100 mln dolców na turniejowe nagrody w Fortnite

Epic Games za pomocą trybu Battle Royale w Fortnite pobiło wiele rekordów. Tytuły najpopularniejszej, najszybciej rozwijającej się, czy najbardziej dochodowej gry to tylko nieliczne osiągnięcia, którymi twórcy mogą się pochwalić. Obecna scena YouTube oraz Twitcha jest wypełniona Fortnitem aż po brzegi, co specjalnie nie dziwi. Zupełnie jak ostatnia nowina, według której studio chce dołożyć od siebie 100 milionów dolarów do puli nagród w turniejach najpopularniejszego Battle Royale.

Ten plan Epic Games ujawniło na swoim oficjalnym blogu, zachęcając jednocześnie graczy do szlifowania swoich bojowych umiejętności. Twierdzi również, że już od premiery zauważyli nieustannie rosnący trend wśród społeczności dotyczący właśnie rywalizacji. Ze względu na to zdecydowali się na zacząć działać, aby każdy z chętnych miał motywacje do walki z najlepszymi. A jak wiemy, najlepszą motywacją są… nagrody, do których dołożą się twórcy z okrągłą sumą 100.000.000 dolarów w ciągu całego bieżącego roku.

Mowa głównie o nagrodach w turniejach Fortnite, w których to rywalizacja jest główną siłą napędową całego przedsięwzięcia. Epic Games planuje jednak podejść do sprawy w innym stylu i „wyjść do jak największego grona graczy„. Szczegóły na ten temat mają pojawić się wkrótce, a na ten moment nie wiemy za wiele. Może chodzi o edycje otwartych turniejów? Specjalne wydarzenia? A może nawet obecność na wielkich targach growych pokroju IEMa? Miejmy tylko nadzieje, że w przypadku tych 100 milionów dolarów chodzi o realną gotówkę albo nagrody rzeczowe… a nie obowiązującą w grze walutę.

Źródło: EpicGames