Epic Games Store po raz kolejny wymierzył cios w Steama i choć nie tak duży, jak zgarnięcie Borderlandsa 3 i Metro Exodus na długą wyłączność, to początkowy brak Outer Wilds na platformie Valve również może niektórych zaboleć. 

Czytaj też: Rekordowe wyniki Konami – #FuckKonami zupełnie nie działa

Historia Outer Wilds sięga 2015 roku, kiedy to twórcy postanowili wystartować z kampanią crowdfundingową. Ta doszła finalnie do skutku, zapewniając twórcom z Mobius Digital odpowiednią kwotę do projektu, który początkowo miał trafić na Xbox One oraz PC za pośrednictwem Steam. Teraz okazało się jednak, że na Steama od razu nie trafi, bo Epic Games Store ponownie doszedł do głosu, zgarniając ją w formie czasowego tytułu ekskluzywnego. Tak przynajmniej sugeruje ogłoszenie, które wspomina o premierze na Steam „tak szybko, jak to tylko możliwe”.

Twórcy opisują ją z kolei następująco:

Outer Wilds to przepełniona tajemnicami przygoda osadzona w otwartym świecie układu słonecznego funkcjonującego w niekończącej się pętli czasowej. 

W ramach której…:

Poznamy tajemnice układu słonecznego, zmieniającego się nieustannie wszechświata i wyruszymy w międzygalaktyczną podróż po ówczesnym zgromadzeniu potrzebnego sprzętu.

Premiera nadal pozostaje nieznana, ale wygląda na to, że twórcy wkrótce ujawnią ją. Warto też wspomnieć, że deweloperzy weszli we współprace z wydawcą Annapurna Interactive, który zdecydowanie współpracuje z Epic Games Store, więc decyzja o czasowej ekskluzywności pochodzi zapewne od niego.

Czytaj też: Mapa z okazji 10-lecia Minecrafta zawiera informacje o legendzie Herobrine

Źródło: Wccftech

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!