WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Epic Games warte krocie, a Battle Royale wygeneruje 20,1 mld $

PUBG zapoczątkował falę, której teraz istnym królem jest Fortnite, gromadząc wokół siebie fanów gatunku Battle Royale. Ten według analityków ma przynieść zyski rzędu 20,1 miliarda dolarów do 2019 roku, więc nic dziwnego, że Epic Games jest teraz warte 8 miliardów dolców.

Zacznijmy może od tego pierwszego, bo tak się składa, że Epic Games odniosło w tym roku zdecydowanie największy sukces. Nie tylko względem swojej przeszłości, ale również przeszłości innych studiów na całym świecie. W 2012 roku jego wartość sięgała „zaledwie” 825 milionów dolarów, co na przestrzeni 6 lat wzrosło prawie 10-krotnie. Oczywiście największy udział ma w tym nie kto inny, jak Fortnite, a dokładnie jego tryb Battle Royale. Wprawdzie Epic Games zarabia również na swoim autorskim silniku Unreal Engine, ale patrząc na ostatni prezent dla twórców na Unreal Marketplace nie wiążą z nim jednego ze swoich głównych źródeł dochodów.

Nic w tym dziwnego, bowiem według analityków gatunek Battle Royale tylko w 2019 roku zarobi 10,5 miliardów dolarów. Oczywiście jako gatunek, a nie jedna gra. Tych na rynku ostatnio nie brakuje, zupełnie jak ekip deweloperskich, które biorą się za własne wizje tej najpopularniejszej ostatnio mody. Ta okazuje się zbierać największe owoce na komputerach osobistych i smartfonach, których dochód ma wynieść kolejno 6,3 miliardów i 3,3 miliardów dolarów. Może czas rzucić to wszystko i wydać Battle Royale: Poland Edition?

Źródło: Nu, KitGuru