WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Na ESL Hamburg obecnych było 20 000 fanów

Odbyły się już pierwsze zawody ESL Hamburg powered by Intel. Był to największy festiwal Dota 2 w Europie i odbył się ona na Barclaycard Arenie. Osiem najlepszych drużyn walczyło o pulę nagród wynoszącą 1 milion dolarów.

Na najwyższym stopniu podium stanęła drużyna Virtus.pro, która w finale pokonała zespół Team Secret 2-0. Zwycięzcy dostali 750 punktów kwalifikacyjnych do The International. Także MVP turnieju, Solo, otrzymał samochód Mercedes-Benz warty 50 tysięcy Euro. Zawody trwały 2 dni podczas każdego z nich zjawiło sie po 10 000 osób. Rozgrywki śledzone były także w internecie przez 25 milionów unikalnych widzów co w porównaniu do ESL One Frankfurt dało wzrost o 250%. Ulrich Schulze, Senior Vice President of Product w ESL, komentuje:

Jesteśmy niesamowicie dumni z tak epickiej inauguracji turniejowego sezonu na scenie Dota 2. Widok tysięcy zagorzałych fanów kibicujących w wypełnionej po brzegi Barclaycard Arenie to doskonała nagroda za ciężką pracę, jaką włożyliśmy w ESL One Hamburg. Wydarzenie to nie tylko umocniło nasze więzi ze społecznością Dota 2, ale także pokazało, jak nietypowi dla esportu sponsorzy, jak chociażby Mercedes-Benz, mogą zaznaczyć swoją obecność w tej dziedzinie w unikatowy, a zarazem naturalny sposób.

W trakcie tego turnieju odbyły się także kwalifikacje do VR Challenger League, podczas których gracze walczyli w grze Echo Arena. Także zaprezentowany został oficjalny utwór ESL One Hamburg 2017 – Hear Oblivion, który wykonywany jest przez TheFatRat.

Źródło: Materiały prasowe