WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

EVGA wypuści na rynek 1080 Ti w wersji KINGPIN

Od momentu ogłoszenia przez Nvidię kart GTX 1080 Ti, fani EVGA pytali, czy dostępna w sprzedaży będzie wersja KINGPIN. Do tej pory firma nic na ten temat nie mówiła. Jednakże niedawno w teście Superposition 1 miejsce objął właśnie overclocker Vince “K|ngP|n” Lucido, który pracował na karcie od EVGA. Wiele osób uznało to za zapowiedź nowej grafiki.

Dodatkowo sytuację podsyca fakt, ze owy overclocker zmienił swoje zdjęcie profilowe na Facebooku na zdjęcie umieszczone poniżej oraz dodał opis: „prawie czas”. Seria KINGPIN od zawsze była przeznaczona dla osób mocno podkręcających grafiki. Była ona bezpośrednim przeciwnikiem HoF od KFA2. Ostatnia karta z tej serii miała premierę w 2015 roku i bazowała ona na GTX 980 Ti.

EVGA jeszcze oficjalnie nic nie ogłosiła, ale z pewnością zrobi to niedługo. Oczywiście, oprócz świetnej wydajności i jakości karta z pewnością będzie miała znacznie podwyższoną cenę. 980 Ti KINGPIN kosztował nawet ponad 1000$ w dniu premiery więc 1080 Ti gorszy nie będzie. Na oficjalne informacje musimy jednak jeszcze trochę poczekać.

Źródło: https://www.eteknix.com/