WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

EVGA zaprezentowała nowe płyty główne

Jakiś czas temu pisałem, że EVGA będzie chciała wejść z hukiem na rynek płyt głównych. Potwierdziło się to na targach Computex, gdzie firma zaprezentowała kilka interesujących modeli.

Pierwszym z nich jest X299 Dark. Płyta została zaprojektowana, aby pozwolić na maksymalne możliwe podkręcenie podzespołów. Jej charakterystyczną cechą jest wentylator, którego ciężko znaleźć u konkurencji. Oprócz tego płyta ma bardzo bogate wyposażenie w złącza oraz charakteryzuje ją 9-fazowe VRM, z którego korzystać będzie procesor. Na płycie znajduje się także bardzo dobry układ dźwiękowy Creative Sound Blaster DSP.

Druga płyta to model X299 FTW. Posiada ona podświetlenie RGB, które może spodobać się niektórym użytkownikom. na płycie można zamontować do 8 pamięci DDR4 oraz także posiada ona bogaty zestaw złączy. X29 FTW jest przeznaczona już dla mniej wymagających użytkowników, jednakże ona także jest wyższej klasy.

Ostatnia płyta to X299 Micro. Jak sama nazwa mówi, jest ona przeznaczona do mniejszych obudów (format mikro-ATX). Można na niej zamontować do czterech banków pamięci DDR4. Także ona posiada system podświetlenia RGB oraz dużą ilość portów wyjściowych.

Źródło: https://www.techpowerup.com/