WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

EyeCan+, czyli Samsung pomaga wykluczonym

Samsung pokazał niedawno nowy model swojego kontrolera, przeznaczonego dla osób z jakichś powodów dysponujących ograniczonym zakresem ruchów.

EyeCan+ to rozwój koncepcji swego rodzaju optycznej myszki, wyglądającej trochę jak kontroler ruchowy Kinect od Microsoftu. Różnica jest jednak znacząca, bowiem EyeCan+ śledzi ruchy gałek ocznych użytkownika, co jest dalece bardziej zaawansowane. Kontroler pozwala na przeglądanie oraz edytowanie dokumentów, a także przeglądanie zasobów internetu przy wykorzystaniu ruchów gałek ocznych oraz mrugania.

Niesłychanie pomocnym przy unowocześnianiu projektu był sparaliżowany student Hyung-Jin Shin, który przez 17 miesięcy aktywnego używania poprzedniego modelu EyeCan, zaprezentowanego dwa lata temu, radził pracownikom Samsunga, jakich zmian dokonać w urządzeniu. Dzięki współpracy na linii użytkownik-producent udało się zmienić interfejs na bardziej przyjazny i możliwie ułatwić obsługę kontrolera. Niestety mimo pewnych sukcesów Samsung nie zamierza wypuścić urządzenia na rynek, niemniej zbuduje limitowaną ilość egzemplarzy dla organizacji charytatywnych oraz udostępni plany EyeCana tak, by inne firmy mogły się na nich wzorować i w konsekwencji wprowadzić urządzenie na rynek w takiej lub zmienionej formie.

[ Źródło i zdjęcie: www.engadget.com ]