WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Fabularne DLC do Mass Effect: Andromeda anulowane?

Najnowszy tytuł legendarnego studia BioWare – Mass Effect: Andromeda, spotkał się z chłodnym przyjęciem, co nie wpłynęło jednak na nadzieje wielu posiadaczy tej gry, oczekujących na rozwinięcie fabuły poprzez DLC.

Istnieje jednak możliwość, że wkrótce będą oni musieli przestać wypatrywać rozszerzenia Mass Effect: Andromeda. Hiobowe wieści przyniósł austriacki producent oprogramowania, Sinclair Networks. BioWare rzekomo zatrudniło tę firmę, aby ta stworzyła fabularne DLC do Mass Effect: Andromeda. Wygląda jednak na to, że nie ujrzy ono światła dziennego, jeśli ufać postowi opublikowanego na ich profilu:

Wieści te wyjątkowo nas smucą, ale po oficjalnym spotkaniu dowiedzieliśmy się, że nie pojawi się żadne fabularne DLC do Mass Effect: Andromeda, stworzone przez nas. Z powodu problemów w produkcji, mocnej krytyce, opóźnieniach w innych projektach i redukcji zatrudnienia w Montrealu, zadecydowano, aby na jakiś czas odłożyć tę franczyzę na półkę, skupiając się głównie na premierze Anthem w roku 2018.

Chcielibyśmy, aby ludzie wiedzieli, że BioWare nie ogłosi nic na temat zawieszenia produkcji DLC, jedynie ignorując wszystkie pytania na ten temat. Możecie się spodziewać premiery kolejnych wydarzeń Apex, ale to tyle.

Nasza umowa skupiała się na tworzeniu DLC, od kiedy studio zaczęło zmniejszać swoje rozmiary. Zdążyliśmy stworzyć trzy pakiety DLC, z których jeden miał być gotowy na sierpień. Na spotkaniu zadecydowano jednak o wstrzymaniu koni i skupieniu się na APEX, anulując wszystkie DLC. Jeśli BioWare zdecyduje się na tworzenie swoich własnych dodatków, sporo na nie poczekacie.

Warto jednak zauważyć, że w sieci nie znajdują się żadne informacje wiążące BioWare z Sinclair Networks, należy to więc traktować w kategorii plotki.

źródło: eteknix.com