WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Bez kategorii

Facebook do 2017 roku dostarczy Internet do 5 miliardów ludzi

Tegoroczna konferencja Facebook F8 była inna, niż poprzednie pod wieloma względami. Przede wszystkim ogłoszono zmianę Messenger’a w platformę, na której developerzy będą mogli tworzyć aplikacje. Jednocześnie ogłoszono wsparcie dla 360-stopniowych filmów video 3D w newsach oraz możliwość wypuszczenia na rynek zestawu Oculus Rift VR w końcówce bieżącego roku.

Po tym wstępie ogłoszono śmiały plan dostarczenia internetu do 5 miliardów ludzi na całym świecie, wykorzystując drony zasilane energią słoneczną.

Internet.org_

Projekt ten współtworzony jest przy wsparciu inicjatywy Internet.org , której obecnym celem jest dostarczenie darmowego dostępu do internetu w Indiach, Kolumbii oraz czterech krajach afrykańskich.

Internet.org_Logo

 Podczas konferencji w San Francisco przedstawione zostało zdjęcie prototypowego drona zasilanego energią słoneczną, który ma dostarczać internet.
mark-zuckerberg-facebook-aquilla-drone

Dyrektor Technologiczny, Mike Schroepfer przedstawił koncept internetowego drona Facebooka uformowanego w kształt litery V. Dron ma być lżejszy od małego samochodu przy rozstawie skrzydeł większym od Boeing’a 737.

Dron nazwany został Aquila, co z greckiej mitologii oznacza orła niosącego pioruny Jupitera

Mark Zuckerberg na swojej stronie profilowej Facebooka oświadczył, że wykonany już został lot testowy w Wielkiej Brytaniimzuck

Drony zasilane są energią słoneczną, będą w stanie pozostawać na wysokościach większych niż 60 000 stóp przez okres miesiąca czasu.

[ źródło : www.techcrunch.com, www.fossbytes.com, www.telegraph.co.uk ]