WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Facebook chce pomóc ze znalezieniem transportu na imprezę

Są pewne momenty, w których chcielibyśmy dostać się na imprezę, ale sami nie mamy czym jechać, albo chcemy troszkę wypić. Sami do końca też nie wiemy kto z naszych okolic wybiera się na to samo wydarzenie, a pytanie każdego z osobna to długi proces. Facebook ma na to wszystko już pewien ciekawy patent.

28 stycznia 2016 roku firma Zuckenberga zaklepała dość ciekawą koncepcję, która działałaby równo z systemem zaproszeń na różne wydarzenia. Oprócz tego, że moglibyśmy potwierdzić nasze wystąpienie na takiej imprezie, to dodatkowo moglibyśmy określić, czy zamierzamy tam prowadzić lub też że nie mamy jeszcze „taryfy transportowej”.

Jeśli kierujesz, dostajesz wtedy formularz do wypełnienia, w którym możesz podać ile osób możesz zabrać, skąd jedziesz i czy chcesz też zabrać nieznajomych. Osoby, które chciałyby skorzystać z przewozu zostaną odpowiednio połączone z kierowcami przy pomocy różnych algorytmów. Facebook postara się nie doprowadzić do sytuacji, w której będziemy wsiadać do samochodu z nieznajomym, dlatego też skorzysta z naszych danych osobowych. Prześledzi listę znajomych, miejsce zamieszkania, a nawet szkołę, do której chodziliśmy czy firmę, w której pracowaliśmy. Chodzi o to, żeby jechać z kimś kogo chociaż się trochę kojarzy.

icu5g6jw9cwmkry1btwd

b8oqzphxgszrzlff3whh

zkznwfztyks1zmmahgmu

Miejmy jednak na uwadze to, że cała ta zaprezentowana opcja jest jedynie zarejestrowanym patentem, który niekoniecznie musi akurat trafić na sam serwis. Koncepcja jest jednak na tyle dobrze rozpisana, a i sam Facebook chciałby zabrać kawałek tortu z ciągle rozwijającego się rynku przewozu osób, że istnieje spore prawdopodobieństwo pojawienia się tego elementu.

[źródło i zdjęcie: jalopnik.com]