WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Facebook i Instagram z licznikiem (zmarnowanego) czasu

Czy zastanawiałeś się, jak wiele czasu spędzasz w serwisie Facebook, czy na Instagramie? A może ciekawi Cię, gdzie znajdują się te godziny, które płyną nieubłaganie w momencie odwiedzenia ulubionych portali? Teraz te odpowiedzą na to pytanie same, ponieważ rozpoczęły właśnie prowadzenie indywidualnych statystyk. Wgląd w nie ma każdy z nas.

Pułapka mediów społecznościowych i zatracenia się w wirtualnym świecie jest chyba największą plagą obecnych czasów. Co krok napotkamy ludzi, którzy momentami bezmyślnie spędzają kolejną godzinę na przeglądaniu przekoloryzowanych zdjęć celebrytów, czy nowych fotkach znajomych lub nie do końca ciekawych przemyśleń. Facebook postąpił więc mądrze, że tym, którzy chcą zmienić swoje nawyki umożliwił monitorowanie czasu spędzanego zarówno w swoim głównym serwisie, jak i na Instagramie.

Czytaj też: Facebook nie usunie fake newsów

Pytanie brzmi – gdzie to dokładnie znaleźć. Nie ukrywam, że spędziłem kilka minut nad szukaniem odpowiedniej zakładki w przeglądarce na komputerze i telefonie, a nawet specjalnie pobrałem aplikację mobilną, która nie towarzyszyła mi od przeszło dwóch lat. Niestety korzystając z polskiej wersji językowej nie byłem w stanie na to trafić, ale źródło podaje, że te statystyki rzeczywiście istnieją. Podobno można je znaleźć w zakładce w panelu głównym ustawień. Jednak obecność wyłącznie zrzutów ekranu w języku angielskim wskazuje, że odpowiednie aktualizacje trafią do nas w niedalekiej przyszłości.

We wspomnianej zakładce na Facebooku oraz Instagramie będziemy mieli wgląd w tygodniowe statystyki. Te zostaną podzielone na poszczególne dni, których ograniczenie każdy będzie mógł ustawić w formie przypominajki. Dodatkowo użytkownicy otrzymają możliwość prostszego wyciszenia powiadomień. Szkoda tylko, że tych nie możemy ustawić w widełkach czasowych. Wiecie – w godzinach pracy, szkolnych, czy nawet nocnych.

Akcja #deletefacebook w wykonaniu Elona Muska

Źródło: Engadget
Zdjęcia: Raconteur