WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Facebook Messenger pozwoli na szybkie wezwanie Ubera

Link do usługi wezwania taksówki Ubera ma znaleźć się na początku zakładki „Transport” w Facebook Messenger. Z czasem dołączą tam również inni przedstawiciele firm komunikacyjnych.

Co ciekawe, połączenie Messengera z Uberem oznacza między innymi to, że kiedy podczas rozmowy z drugą osobą przyznajemy, iż już wychodzimy z domu i wsiadamy do samochodu, Facebook może teraz zweryfikować czy to prawda. W przypadku rzeczywistego skorzystania z usług firmy przewozowej, osobie (lub osobom), z którą rozmawiamy wyświetli się odpowiedni komunikat.

Jakkolwiek nietypowa by ona nie była, współpraca między Uberem i Messengerem nie należy do pierwszych tego typu. WeChat, aplikacja używana do rozmów poza USA pozwala użytkownikom na zamawianie przejazdów np. poprzez takie platformy jak Didi. Facebook wypiera się jednak jakiejkolwiek inspiracji działaniami WeChat, zaś najbardziej interesujące dla portalu jest „to, jak nasi użytkownicy korzystają z Messengera i jak rośnie popularność grupowych konwersacji”.

Imponujące jest to, że każda osoba korzystająca z Messenger Transportation dostanie 20$ do wykorzystania w Uberze, co nie jest powszechnym zagraniem marketingowym. Najwidoczniej jednak Facebookowi udało się przekonać Ubera, że jest to krok w kierunku zwabienia internautów do korzystania z tychże usług. Jak mówi Seth Rosenberg, menadżer produktu w Facebooku, to dopiero początek wdrażania tego typu rozwiązań. Oznacza to, ze możemy się spodziewać współpracy z innymi firmami, dzięki czemu ludzie będą mogli „kontaktować się z kimś  więcej niż tylko ze znajomymi” na Messengerze.

[źródło i grafika: techcrunch.com]