WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Bez kategorii

Facebook modyfikuje swoją kontrowersyjną politykę

Facebook zapowiedział właśnie, że „po namyśle” zmienia warunki swojej polityki „prawdziwego imienia”, zmuszającej użytkowników do wprowadzania na portalu jedynie swoich autentycznych danych – pseudonimy miały być zabronione. Ostatecznie zmiana taka nie doszła do skutku.

Z powodu licznych protestów wobec modyfikacji, jakie Facebook postanowił niedawno wprowadzić, firma zdecydowała się na cofnięcie swoich decyzji do stanu akceptowalnego przez użytkowników. Pozwolono im zatem na poparcie swojego „identyfikatora” w serwisie dodatkowymi wyjaśnieniami, w razie gdyby nadmiernie raził swoją oryginalnością i nie przypominał typowego imienia i nazwiska. Wówczas można będzie go zachować.

Dodatkowo, Facebook będzie wymagał od internautów, którzy zgłaszają innych za niepoprawny format ich nazw, dodatkowych, kontekstowych informacji, mających uzasadnić ich decyzję. Administratorzy Facebooka mają dzięki temu nadzieję, że uda się odstraszyć sieciowych pieniaczy od „frywolnego” zgłaszania profili, co powinno oszczędzić wszystkim pracy i problemów.

Mimo drobnych zmian, Facebook nie ma zamiaru w całości wycofać się wycofać się ze swojej kontrowersyjnej polityki. Zdaniem wiceprezydenta rozwoju firmy, Alexa Schultza, zmuszenie użytkowników do posługiwania się swoimi prawdziwymi danymi, wyświetlanymi pod ich aktywnością w sieci, zmusi ich do ponoszenia odpowiedzialności za swoje czyny i słowa. A wy powiedzcie – pamiętacie jeszcze piękno internetu pełnego anonimowych ludzi?

[źródło i grafika: engadget.com]