WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Facebook Moments, czyli kontroluj to, co udostępniasz

W dobie internetu, aby coś skutecznie ukryć, trzeba się sporo natrudzić. To, że Facebook jest obecnie najchętniej używanym narzędziem w sieci, służącym do wzajemnej komunikacji z rodziną i znajomymi, nie ulega najmniejszej wątpliwości. Nadal jednak ilość osób, które tak naprawdę potrafią odpowiednio zabezpieczyć siebie i swoje dane, stanowi niewielki odłamek. Istnieje jednak wysokie prawdopodobieństwo, że już niebawem popularny serwis społecznościowy „dozbroi się” w dodatkową aplikację – Facebook Moments. Dzięki niej uzyskamy pełną kontrolę nad tym, co i komu zechcemy udostępnić.

Z Facebooka korzysta dziś tak naprawdę każdy. Babcia, dziadek, mama, tata, nauczycielka z ogólniaka, nasz pracodawca. Każdy ma w tym jakiś mniejszy lub większy cel. Często jednak dzieje się tak, że do grona swoich znajomych zapraszamy osoby, które w zasadzie są nam zupełnie obce, bo jest to załóżmy koleżanka kolegi, bądź osoba, z którą mijaliśmy się wiele lat temu na szkolnych korytarzach. Dlaczego tak się dzieje? Są ku temu przeróżne powody, jednak nie o to chodzi. Istotne jest to, aby panować nad tym jaki wówczas rodzaj treści i komu udostępniamy. W takim właśnie momencie ma wspomóc nasze działania aplikacja Facebook Moments.

Facebook Moments umożliwi użytkownikowi stworzenie prywatnej przestrzeni w sieci, do której dostęp otrzymają tylko wybrane grupy osób, np. najbliższa rodzina czy przyjaciele. Przyjemna i intuicyjna obsługa pozwoli na stałe kontrolowanie tego, jakie treści aktualnie są zamieszczane i jakie osoby mają do nich dostęp. Utworzone grupy będzie można w dowolnej chwili edytować, zapraszać kolejnych znajomych, czuwać nad tym jakie komentarze są w nich zamieszczane i jakie zdjęcia i informacje cieszą się największym zainteresowaniem.

facebook moments

Aplikacja jest już testowana przez wybranych pracowników Facebooka, jednak na dzień dzisiejszy nie wiadomo jeszcze kiedy oficjalnie Moments pojawi się w sieci i czy właśnie taka będzie oficjalna nazwa programu. Również to, jak będzie wyglądać, pozostaje tajemnicą. Zagraniczne serwisy porównują najnowszą propozycję od Facebooka, do znanej już aplikacji Cluster. Jak wiele obie aplikacje będą miały ze sobą wspólnego – przekonamy się, mam nadzieję, już na przestrzeni najbliższych kilku tygodni.

Czy Facebook Moments odniesie sukces? Z pewnością każdy z nas będzie mieć swoje zdanie na ten temat, a czas jak zwykle zweryfikuje wszystko. Pewne natomiast jest to, że takie działanie ze strony osób odpowiedzialnych za portal, ma na celu zachęcić do działania i publicznego udzielania się znacznie większe grono osób, niż dotychczas.

Źródło: theverge.com