WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Facebook i Oculus znowu współpracują – tym razem chodzi o specjalne rękawice

Dyrektor generalny Facebooka i właściciel Oculus, Mark Zuckerberg, rozpoczął dyskusję na temat rękawic przeznaczonych do obsługi wirtualnej rzeczywistości. Do Sieci trafiło zdjęcie, na którym widzimy twórcę Facebooka prawdopodobnie testującego wspomniany gadżet.

Mimo, że najpopularniejszy dotychczas zestaw – Oculus Rift – nie wywołał takiej furory, jakiej można by oczekiwać przed premierą, to Zuckerberg wciąż widzi w wirtualnej rzeczywistości przyszłość.Widoczna na powyższym zdjęciu kamera motion capture to OptiTrack Prime 17W. Kosztuje 3499 dolarów, jednak oferuje m.in. 70-stopniowy przegląd pola i rozdzielczość 1664 x 1088.

Prace nad projektem odbywają się w Oculus Research Lab, zarządzanym przez Michaela Abrasha. Laboratorium utworzono w celu stworzenia mapy ludzkiego ciała, czego przykładem są wspomniane już rękawice bądź technologia śledzenia ruchu oczu. Już w 2015 roku Facebook wykupił izraelską firmę Pebbles Interfaces, zajmującą się tematami związanymi z tym, co zostało wykorzystane podczas tworzenia najnowszego projektu.

W przyszłości rękawice pozwolą użytkownikom choćby na grę na wirtualnym pianinie bądź malowanie. Jak przyznał Zuckerberg, Oculus Rift to obecnie najlepsze doświadczenie jeśli chodzi o wirtualną rzeczywistość. Jednak technologia, nad jaką są prowadzone prace w Oculus Research Lab pozwala wierzyć, że innowacja nadejdzie już wkrótce.

[Źródło i grafika: digitaltrends.com]