WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Facebook planuje zainwestować w VR 3 miliardy dolarów w ciągu najbliższej dekady

CEO Facebooka, Mark Zuckerberg, uważa, że VR jest dziedziną, na której zdominowanie w najbliższych latach jego firma ma duże szanse, czego efektem mają być liczne inwestycje w tym kierunku.

Mimo tego, że zdaniem Zuckerberga kompletne wplecenie urządzeń VR do naszej rzeczywistości zajmie od 5 do 10 lat, Facebook nie zamierza pozostawać bierny w tym procesie. Przedstawiciele prasy mieli szansę zobaczyć z większą dokładnością ambicje firmy, jeśli chodzi o technologię Wirtualnej Rzeczywistości. Wszystko to przez pozew sądowy, w którym Zuckerberg musiał zeznawać, a który związany jest z korzeniami Oculusa zakupionego dwa lata temu.

Rozchodzi się w nim o rzekomy fakt, jakoby Oculus nabywał informacje od byłego pracownika Zenimax, a obecnego CTO Oculusa Johna Carmacka, które były kluczowe przy tworzeniu głównej technologii firmy. ZeniMax nie został ponoć za to w żaden sposób wynagrodzony, stąd obecność pana Zuckerberga na sali sądowej. Podczas jego zeznania, CEO Facebooka zdradził, że jego firma planuje zainwestować w VR ponad 3 miliardy dolarów w ciągu najbliższej dekady, aby przyciągnąć do tej technologii setki milionów użytkowników.

Nie jest to oczywiście pierwsza inwestycja firmy w tę gałąź technologii – nabycie Oculusa kosztowało Facebooka od 2 do 3 miliardów dolarów, co samo w sobie jest dowodem na ambicje giganta.

źródło: techcrunch.com | zdjęcie: forbes.com