WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Facebook pracuje nad inteligentnym głośnikiem i urządzeniem do wideo-rozmów?

Będący pod kontrolą serwisu Facebook oddział badawczy Building 8 rzekomo pracuje nad urządzeniem o wielkości laptopa, które służyłoby do wideo-rozmów oraz inteligentnym głośnikiem.

Jeśli ufać najnowszym doniesieniom, zgłaszanym przez Bloomberga, głośnik miałby się pojawić dopiero na wiosnę 2018 roku, co czyniłoby go pierwszym pełnoprawnym „sprzętowym” produktem Building 8. Wieści te pojawiły się dzień po tym, jak ogłoszono nabycie startup Ozlo zajmujący się cyfrowymi asystentkami. Nabytek ten miał wspomóc pracę zespołów AI i Facebook Messenger, ale już tydzień później DigiTimes donosiło, że Facebook ma zamiar wypuścić konkurenta dla Amazon Echo.

Urządzenie do wideo-rozmów ma z kolei zagwarantować kamerę o szerokokątnym obiektywie, a celem jego istnienia miałaby być pomoc w uczynieniu doświadczenia z rozmowy czymś podobnym do konwersacji w jednym pomieszczeniu. Ponoć rozważana jest również kamera 360 stopniowa kamera, a cały sprzęt ma hulać na systemie operacyjnym Android.

Urządzenia, które będą walczyć na rynku z Apple HomePod i Amazon Echo, mają być napędzane przez asystentkę dysponującą sztuczną inteligencją, na modłę Siri czy Alexy. Źródła donoszą również, że biorąc pod uwagę, jak daleko w wyścigu o sprawną technologię jest Facebook w stosunku do swoich konkurentów, inteligentny głośnik mógłby zostać zawieszony, a nacisk badawczy miałby zostać przeniesiony na urządzenie do wideo-rozmów.

źródło: venturebeat.com