Wszyscy dobrze znamy facebookowe pożeracze czasu, czyli gry które uruchamiamy „na moment” w biurze, żeby zabić nudę. Facebook stworzył dla nich aplikację, dającą dostęp do gier z maksymalnym rozmiarem do 200 MB. Taki mały Steam dla tych casualowych produkcji.

Software nazywa się Gameroom i jest stosunkowo prostym oprogramowaniem, pozwalającym na uruchomienie czatu ze znajomymi podczas zabawy w takim Farmville. Poza tym platforma ta posiada sekcję dla społeczności oraz podobny do Steama warsztat, gdzie użytkownicy mogą publikować swoje modyfikacje. W sumie, jeśli chodzi o funkcjonalności, to byłoby na tyle. Po co fanom facebookowych gier coś więcej?

Oczywiście nie traktujmy Gameroom jako konkurenta platformy Steam. To raczej alternatywa, z którą Facebook wyszedł, by zadowolić potężną ilość casualowych graczy. Platforma oczywiście może jeszcze kiedyś ewoluować i zacząć dostarczać np. mniejsze produkcje indie, ale na razie nie ma co na to liczyć. Ciekawe tylko jak Facebook zachęci swoich użytkowników do pobrania Gameroom. Grono osób korzystających z tego serwisu społecznościowego ma raczej bardzo niską znajomość działania komputerów i nawet tak prosta instalacja oprogramowania może okazać się dla nich wyzwaniem, stąd zostaną przy korzystaniu z przeglądarki. Może Facebook wkrótce pochwali się sukcesem platformy oraz pierwszymi statystykami? Byłoby miło.

źródło: eteknix.com | zdjęcie: facebook.com

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!