W listopadzie ubiegłego roku Facebook uruchomił swoją platformę do gier w stylu Steama – Gameroom. Zuckenberg widocznie planuje dalszą ekspansję prostych, wciągających gierek mobilnych i tym razem implementuje więcej produkcji do swojej aplikacji odpowiedzialnej za chat – Messengera. Teraz prościej będzie można wypełnić czas, pomiędzy kolejnymi tematami do dyskusji.

Facebook wypuścił wczoraj na Messengera większą bazę gier, a przy okazji udostępnił je dla szerszego grona odbiorców w różnych krajach. Produkcje są nieco bardziej rozbudowane, w stosunku do tego co kiedyś, czyli np. szachów, w które mogliśmy pograć przy okazji rozmowy ze znajomymi. Messenger wydaje się jednak idealnym miejscem do okazjonalnego pogrania dla zabawy, zastępując partyjki na np. popularnym u nas Kurniku. Turowe rozgrywki pokroju wirtualnego bilarda świetnie wpasowują się w kategorię zabicia nudy. Podczas grania może się też okazjonalnie pojawić bot, który poda jakieś interesujące wskazówki, albo gdy akurat będziemy przegrywać, podbuduje nas na duchu… w przeciwieństwie do konkurenta. Dla przykładu pierwszą produkcją oferującą turową zabawę jest Words With Friends, autorstwa (znienawidzonej przez wielu) Zyngi. Bota wykorzystuje za to EverWing od Blackstorm.

Biblioteka gier wzrosła do liczby 50 z dotychczas dostępnych 17. Będą one pojawiać się na przeciągu kolejnych tygodni na platformach mobilnych w postaci Androida oraz iOS. A jeśli nie interesują Was zbędne dodatki, to zawsze możecie zainstalować Messenger Lite, który nie posiada zbędnych bajerów i nadaje się jedynie do swojej głównej, podstawowej funkcjonalności – komunikacji tekstowej.

Ktoś z Was miał styczność z Instant Games na Messengerze? Jak je oceniacie? Osobiście rozegrałem ze znajomymi kilka partyjek w szachy, ale poza tym raczej nie korzystałem z tej funkcji. Dlatego też jestem ciekaw Waszej opinii.

źródło i zdjęcie: engadget.com

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!