WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Stowarzyszenie Fair Play zawalczy z toksycznym zachowaniem w grach

Pewnie każdy z Was zna realia społeczności otaczających wiele gier wieloosobowych nastawionych na rywalizacje. Określenie, że wielu aktywnie udzielających się na chacie graczy jest ”niemiłych” byłoby zdecydowanie zbyt łagodne. Granica pomiędzy drażnieniem przeciwnika, a zwyczajną ”toksycznością” coraz bardziej się zaciera, dlatego wiele światowych firm zdecydowało się na dołączenie do stowarzyszenia Fair Play.

Celem tego projektu będzie ustalenie odgórnego standardu postępowania on-line. Wszystko po to, aby deweloperzy tworzący grę wieloosobową zawczasu pomyśleli o systemie kar i restrykcji nakładanych na toksycznych osobników. Do tej pory wiele ekip wydając grę nie myśli nawet o problemach, jakie może przynieść społeczność. Akcja nakładania na nią ograniczeń rozpoczyna się wtedy, kiedy ta staje się uciążliwa i wręcz zniechęca nowych oraz stałych graczy do zabawy. Przeciwdziałać temu ma Fair Play Alliance, które pomoże studiom growym z radzeniem sobie z toksycznością już w pierwszych etapach produkcji.

Na ten moment do stowarzyszenia przystąpiło ponad 30 członków. Wśród nich znalazł się m.in. Blizzard, Twitch, Discord, Epic Games, Xbox i Riot, który ma całkiem spore doświadczenie, zważywszy na haniebną sławę, jaka otacza League of Legends. Dzięki wspólnej pracy Fair Play chce zrozumieć genezę toksyczności w tytułach i walczyć z nią na wiele sposobów. Swoje pierwsze ustalenia zaprezentowali już na tegorocznych targach GDC. Przedstawiciele poszczególnych ekip podzielili się sposobami, sukcesami kilku rozwiązań i planami na przyszłość. Te są proste i wspomniałem o nich już powyżej. Stowarzyszenie pragnie stworzyć listę zasad i system kar, które pozwolą ograniczyć toksyczność w grach multiplayer.

Źródło: kitguru.net