WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Po godzinach

A gdyby tak Fallout 4 wyglądał jak Borderlands?

Modów do Fallouta 4 już trochę wyszło, w szczególności tych zmieniających samą grafikę, zwykle na bardziej realistyczną. Ta „modyfikacja” zmienia pustkowia Bostonu w widok rodem z nieco kreskówkowego Borderlands.

Sekret tych pięknych screenshotów? Wszystko tkwi w zabawie SweetFX, czyli kolekcji shaderów, które przy odpowiedniej konfiguracji pozwalają zamienić wygląd dowolnej gry na nieznany nam dotąd sposób. Na obrazkach wygląda to jak dobre filtry nałożone na zdjęcia w programach graficznych i w sumie można powiedzieć, że pakiet ten działa mniej więcej w taki sposób.

Ie83Mba

Najważniejsze są jednak efekty, a te jak widać w przypadku gry Fallout 4, są wprost powalające. SweetFX przy przestawieniu paru opcji w pliku konfiguracyjnym sprawia, że gra nagle zaczyna wyglądać jak Borderlands. Widać kontury na postaciach i wszystko zaczyna nagle wyglądać jak żywcem wycięte z komiksu. Kombinować można oczywiście na wiele sposobów, ale ten póki co wygląda najładniej, jeśli ktoś lubi dużo mocno nakreślonych, kreskówkowych barw.

psXFcwB

[źródło i grafiki: reddit.com]