WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Fallout 4 Was znudził? Ten mod przeniesie New Vegas na nowy silnik!

Jeśli chodzi o generację Falloutów w 3D, to New Vegas przez wielu uważane jest za najlepszą odsłonę dotychczas wydaną. Niedziwne zatem, że ma on aż tak wielu miłośników… i to takich, którzy gotowi są przenieść ją na silnik nowego Fallout 4. Grupa zapaleńców pracuje właśnie nad stosownym modem i trzeba przyznać, że ich progres jest już całkiem niezły.

Głównym celem modyfikacji nie jest jednak przeniesienie jota w jotę wszystkiego z New Vegas, a na dzień dzisiejszy rekonstrukcja całej mapy z pierwowzoru na nowym silniku. Ta zostanie dopełniona przez odpowiedni mod z zadaniami, ale z początku pojawi się ich naprawdę niewiele. Plansza zostanie następnie w całości oddana fanom, którzy jeśli tego zapragną, będą mogli dokończyć rozpoczęte dzieło.

Projektem zajmuje się użytkownik serwisu Reddit – Sir_Bumfrey_Diggles, któremu udało się już przenieść miejscowości Primm oraz Goodsprings na nowy silnik. Prace są jeszcze na bardzo wczesnym etapie i ich zakończenia nie należy się spodziewać zbyt szybko. W końcu ekipa nie jest zbyt wielka, a poza tym wszystko robione jest czysto hobbystycznie. Bumfrey nie jest bowiem sam i zajmuje się tworzeniem oraz designem świata, zaś koledzy pomagają mu w przeniesieniu paru questów oraz tworzeniu skryptów dla nowego Nowego Vegas.

Pod tym i pod tym linkiem możecie znaleźć album wypchany screenshotami z postępu prac nad samą modyfikacją.

źródło: kotaku.com | zdjęcie: screenshoty udostępnione przez autora na serwisie imgur